Právě se nacházíte:

Dcera vykradla otci chatu

Jedenapadesátiletý muž zjistil, že mu v listopadu loňského roku někdo vykradl chatu na Novobydžovsku. Podezření padlo na jeho devatenáctiletou dceru, která se před několika dny, než k vloupání do chaty došlo, musela z chaty vystěhovat.

Dcera na policii uvedla, že se v noci na 28. listopadu 2011 opravdu vloupala do chatky svého otce. Prý po sporech s otcem ohledně neplacení nákladů za energií a dalších provozních nákladů musela chatu opustit. Jelikož měla v chatě ještě nějaké své osobní věci, rozhodla si je vzít. Když přijela k chatce, zjistila, že otec vyměnil zámek u dveří. Dcera dveře vypáčila a vnikla dovnitř. Odkud si odnesla své osobní věci a odcizila krbová kamna v hodnotě 12 tisíc korun. Otec z Novobydžovska celkovou způsobenou škodu odhadl na téměř 13.500 korun.

Policie obvykle případy krádeží v rodině musí odkládat, protože poškození nedají souhlas s trestním stíháním příbuzného. Tento případ je výjimečný tím, že otec dal na policii souhlas s trestním stíháním své dcery.

Policisté minulý týden dceři z Novobydžovska sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. O den později byl případ předán na hradecké státní zastupitelství. Vzhledem k tomu, že policisté případ šetřili ve zkráceném přípravném řízení, bude o jejím dalším osudu v brzké době rozhodovat soud. Ten může dceru za přečin krádeže poslat až na dva roky do vězení.

zdroj: ĆTK