Dámejídlo.cz přináší Dáme jídlo+ a nový positioning značky

Přichází také s novou reklamní kampaní, změnami v technologiích a novinkami na poli flexibilního přivýdělku pro kurýry.  

Dámejídlo.cz, jednička na poli zprostředkování a dovozu jídla z restaurací, oslaví v listopadu páté narozeniny. K tomuto milníku již k datu 3. 10. představuje několik novinek. Zásadní jsou zejména produktové změny vytvořené pro zlepšení zákaznické zkušenosti nazvané Dáme jídlo+. Dalšími novinkami jsou změna korporátní identity, positioningu, to vše ruku v ruce s novou reklamní kampaní.

Dáme jídlo+

„Ve změnách jsme se zaměřili zejména na zajištění jednoduššího objednávání, na transparentnější a příjemnější objednávací proces pro zákazníka,“ prozrazuje Jan Matějů, CEO Dámejídlo.cz a doplňuje: „Vlajkovou lodí je tzv. Dáme jídlo+, které prezentuje tu nejlepší zákaznickou zkušenost, jakou bychom rádi nabízeli v co největším počtu restaurací.“

Nejedná se tedy o prémiové (luxusní) restaurace, na ty se každopádně Dámejídlo.cz zaměří brzy, ale o jednodušší orientaci v portfoliu v současnosti nabízených restaurací. Změny jsou postavené nejen na vývoji webu a aplikace, ale také na práci s daty zákazníků a restaurací. A také na vylepšení technologií v celém procesu objednávání a komunikace prostřednictvím systému Dáme jídlo Objednávky či přímou integrací do POS, v čele se systémem Storyous. 

„Celý tento posun vnímáme jako velmi důležitý krok pro Dámejídlo.cz. V časti výše zmíněného doháníme světové trendy, v části pak věříme, že jsme tímto na špičce světových platforem objednávek a rozvozu jídel.  Unikátní jsme totiž v tom, že jako jedni z mála v tomto rozsahu a kvalitě kombinujeme restaurace s vlastním rozvozem s rozvozem ze zajímavých restaurací pomocí naší vlastní rozvozové flotily,“ prozrazuje Jan Matějů. 

Dámejídlo.cz také rozšiřuje kapacitu kurýrů o flexibilní řidiče s vlastními vozy a cyklisty, kterým nabízí již tříhodinové směny. Nabízí tak vhodnou možnost pro brigádu či přivýdělek. Další novinkou na poli posílení logistiky je zároveň zahájení spolupráce s doručovací službou Gibon Delivery.

Nová korporátní identita a positioning

Značka Dáme jídlo se představuje také v novém kabátě. Redesign korporátní identity je nově představen na webu, v aplikaci, na nových polepech aut či na změně oblečení kurýrů. Textová část loga nově obsahuje název značky bez domény .cz.

„Nejen, že jsme graficky upravili značku Dáme jídlo, tak abychom omladili a oživili její podobu od oblečení našich kurýrů po nový web, ale také jsme se hodně věnovali tomu, co naši zákazníci v životě hledají a na čem jim záleží.  Pro značku Dáme jídlo to znamená, že v rámci nového positioningu bude nejen dál utvářet český trh rozvozu jídla, ale také doufáme, že bude vést zákazníky k tomu, aby žili momentem. To věříme, že je jedna z největších lidských radostí a svobod. To, jakou roli v tom bude hrát jídlo od nás, necháme už čistě na našich zákaznících,“ dodává Jan Matějů.

Nová reklamní kampaň

Dáme Jídlo k těmto novinkám spouští zároveň novou reklamní kampaň. Na základě výzkumu Millward Brown a Response Now vytvořila kreativu spotu agentura Konektor, režíroval Honza Zajíček, zprodukoval Punkfilm a voiceover namluvila Kateřina Winterová.