VYBÍRÁME ŽEHLIČKU NA VLASY

Žehličku na vlasy dnes už najdete v koupelně téměř každé ženy, bez ohledu na to, zda má vlasy vlnité nebo naopak rovné. Zatímco ta první touží po hladkém elegantním účesu, druhá sní o záplavě romantických vln. V některých případech jsou tyto touhy jen příležitostné, ale mnohem častěji žhavíme žehličku několikrát týdně, což pro oba typy vlasů znamená obrovskou zátěž. Pokud tedy nechcete skončit s mdlými a poškozenými kadeřemi, přečtěte si rady Dagmar Míznerové – majitelky Hair studia 5th Avenue.  

Čas a teplota

Neznám ženu, která by nebojovala s časem o každou minutu. No a pokud jde o koupelnu, tam rozhodují sekundy. Já nedám při své práci dopustit na žehličku BaByliss ST481E, která je zahřátá a připravena k použití během 30 sekund. Druhou neméně důležitou veličinou je pro mě teplota, čím více možností nastavení, tím lépe. Na úpravu jemných vlasů používám 180-190 °C, pokud jsou vaše vlasy velmi jemné, doporučuji zvolit ještě nižší teplotu. Celkově má tato žehlička až 5 stupňů nastavení od 150 °C do 230 °C, přičemž horní hranici zvládnou jen opravdu pevné vlasy.

Žehlící povrch

Dámy s hustými vlasy by si měli v první řadě zkontrolovat velikost žehlicích destiček. U modelu BaByliss ST481E je to 120x28mm, což jsou už rozměry typické pro profesionální žehličky. Díky diamantovokeramické vrstvě vlasy krásně kloužou a jejich úprava je rychlejší a efektivnější

Ionizace

Ačkoliv před samotným žehlením používáte produkty určené na termo ochranu vlasového vlákna, doporučuji investovat do modelu s ionizační funkcí. Ionizační generátor totiž generuje záporné ionty, které dodávají vlasům potřebnou vlhkost a zdravý lesk. Ani pravidelné používání žehličky jim pak neubere na kráse.

Ergonomie

Se žehličkou v ruce denně trávím hodiny, proto umím ocenit komfort, který mi BaByliss ST481E dává. Oblé hrany žehlících ploch zajistí jednoduchou manipulaci při vytváření vln. Výrobce navíc přidal i odnímatelné silikonové koncovky, díky kterým se žehličkou manipulujete bezpečněji, bez rizika popálení.

Jaké vlastnosti by měla mít při výběru vlasová žehlička?

dostatečně široké žehlící plochy
keramický povrch pro lepší skluz a ochranu vlasu
rychlé zahřátí
regulace teploty v min. rozpětí 170–210°C
IONIZACI
delší kabel s otočnou koncovkou