Řidič, který srazil studenta, bez poskytnutí pomoci ujel

Hradečtí policisté pátrají po neznámém řidiči, který ve středu 7. března ráno srazil poblíž vlakového nádraží v Syrovátce na Královéhradecku šestnáctiletého chodce. Z místa nehody ujel, aniž by zraněnému mladíkovi, který šel na vlak, poskytl pomoc.

Dopravní nehoda se stala ve středu 7. března 2012 krátce po sedmé hodině ráno v obci Syrovátka na Královéhradecku. Neznámý řidič v tmavozeleném vozidle značky Peugeot Combi zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a svým schopnostem. S vozidlem projel křižovatku ve tvaru T a odbočil vlevo. Poté s autem vyjel do protisměru, kde předním rohem vozidla zachytil chodce jdoucího po levé straně silnice. Chodec jdoucí po správné straně utrpěl lehké zranění. S pohmožděným kolenem mladík došel na nádraží a pak odjel vlakem do školy do Hradce Králové. Jelikož ho noha bolela, vyhledal lékaře. Po lékařském ošetření celou událost oznámil na policii. Student naštěstí vyvázl s pohmožděným kolenem. Dostal pouze úlevu na tělesnou výchovu.

Policie žádá veřejnost o spolupráci. Jakékoli informace, které mohou pomoci k vypátrání viníka nehody, uvítáme na telefonním čísle 158.

zdroj: ČTK