Podvodník prodával přes internet elektroniku

Hradečtí policisté 27. ledna 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu podvodu čtyřiadvacetiletému muži z Uherského Hradiště, který je důvodně podezřelý, že prostřednictvím internetových stránek na inzertním portálu nabízel k prodeji elektroniku. Jednalo se o dva notebooky a mobilní telefon.

Jako první v aukci nabízel k prodeji notebook značky HP Pavilion DV6000 v hodnotě 3.200 korun. Na jeho nabídku se ozval zájemce z Prahy. Potom na inzertním portálu nabízel k prodeji mobilní telefon značky iPhone v ceně 5.700 korun. Přitom navíc sliboval ještě třistakorunovou slevu. Na tuto nabídku se muži ozval další zájemce z Prahy. Jeho posledním zbožím nabízeném na inzertním portálu se slevou 600 korun byl herní notebook značky MSI model GX620, za který požadoval zaslat částku 5.700 korun. Na jeho nabídku reagovala žena z Hradce Králové.

Všichni tři zájemci muži po dohodě poslali na jeho účet peníze. Mysleli si, že po odeslání požadované částky se stanou majiteli elektroniky, což se jim však nesplnilo. Ani přes opakované e-mailové výzvy jim zboží nepřišlo. Přitom se podvodník v e-mailech vymlouval na oddálení dodání zboží z pracovních důvodů. Později přestal úplně komunikovat. Kontaktní telefon, který uvedl na internetových stránkách, sice vyzváněl, ale nikdo ho nezvedal.

Muž z Uherského Hradiště od druhé dekády loňského (2011) července do téměř druhé poloviny srpna 2011 od poškozených lidí na bankovní účet obdržel celkem 14.300 korun.

Podezřelý muž se u výslechu policistům k trestné činnosti nedoznal a uvedl, že nabízené zboží nikdy nevlastnil. Podvodníkovi, který se v současné době nachází ve výkonu trestu odnětí svobody pro majetkovou trestnou činnost, v případě prokázání viny hrozí za přečin podvodu až dvouletý trest odnětí svobody.

Nabádáme občany, aby se vyhnuli nabídkám neověřených internetových obchodů. Informace o bezpečném nakupování přes internet naleznete na www.bezpecny-nakup.cz .

zdroj: ČTK