Opilá matka ztratila své dítě

V pondělí 1. října před 19. hodinou přivedli na třebechovickou policejní služebnu strážníci městské policie malé dítě, asi tříleté, které nalezli samotné u rybníčku Bor.

Nalezený chlapec byl v pořádku, slušně a čistě oblečen, bez známek zranění. S policisty ale nekomunikoval. Proto nebylo možné zjistit jeho totožnost.

Začali prověřovat okolní domy, zavolali pracovníky oddělení sociální péče o děti a požádali starostu, aby nález dítěte vyhlásil v místním rozhlase. Šetřením policisté zjistili, že byl viděn v centru města a poté dostali tip, že by se mohlo jednat o 3letého místního chlapce. Tip byl správný a policisté matku našli u své matky doma. Obě ženy byly v podnapilém stavu a na dotaz hlídky, kde mají dítě, nebyly schopné nic uvést.

Hlídka 34letou matku podrobila dechové zkoušce, která ukázala téměř 2,5 promile alkoholu. Starší z žen zkoušce ze zdravotních důvodů nebyla podrobena. Matka dítěte policistům uvedla, že zapíjely svého tragicky zemřelého příbuzného a že ona vypila necelou láhev vodky a skleničku piva. Její matka dva panáky vodky. Jelikož se ani jedna z nich o dítě nemohla starat, pracovníci OSPODu rozhodli o svěření dítěte, které samo ušlo asi 1 km, jeho tetě.

Policisté přestupek zadokumentovali a předají ho ke správnímu orgánu k dořešení.