Festivalpark na hradeckém letišti nabídne festivaly i menší akce

Festivalpark na letišti v Hradci Králové letos nabídne kromě obřích festivalů Rock for People a Hip Hop Kemp také menší akce. První akcí v areálu by mělo být na konci dubna pálení čarodějnic. Kalendář akcí schválili hradečtí radní. 

V areálu se například v květnu uskuteční Bienále výtvarného umění Hradec Králové, v červnu bude areál patřit akci Rally Show. Od 2. do 5. července se uskuteční další ročník akce Rock for People. Další vyhlášený festival, Hip Hop Kemp, bude na letišti 21. až 24. srpna. Připraveny jsou také další akce, například zářijová letecká show Czech International Air Fest (CIAF) či na konci července hudební festival Play Fast or Don't. 

"Jednání rady se zúčastnili pořadatelé festivalů Rock for People i Hip Hop Kemp i zástupci komisí místní samosprávy, se kterými se jednalo o počtu akcí, termínech jejich konání a také o ukončení hudebních produkcí," řekl dnes ČTK náměstek hradeckého primátora Martin Soukup. 
    
Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink dnes novinářům řekl, že se město s pořadateli dohodlo na ukončení hudebních produkcí na hlavních pódiích při festivalech, hudba přestane hrát nejpozději hodinu po půlnoci, hrát se pak bude v menších hangárech. "Lidem z okolí vadí především hudební produkce v neděli, když v pondělí vstávají ráno do práce," řekl Soukup. 
    
Festivalpark, který zabírá část areálu někdejšího vojenského letiště v Hradci Králové, má celkovou plochu zhruba 33 hektarů, v základní části areálu je možné zaparkovat přes 10.000 automobilů, postavit více než 20.000 stanů a kapacita je zhruba 40.000 lidí. 
 
zdroj: ČTK