Dvě auta se srazila v centru Hradce Králové

S těžkým zraněním skončila ve středu 29. února 2012 krátce před půl devátou večer dopravní nehoda na Brněnské ulici v Hradci Králové.

Podnapilý řidič se bez souhlasu a vědomí majitele zmocnil vozidla Renault Espace zaparkovaného před jednou z hradeckých ubytoven. S autem se měl v úmyslu pouze projet. Při jízdě s vozidlem po Brněnské ulici, a to ve směru od Nového Hradce Králové do centra města pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, předpokládanému stavebně technickému stavu pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám (tma, mokrá a kluzká vozovka). Při projíždění pravotočivé zatáčky s vozidlem přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Ford Ka.

Dvacetiletý řidič vozidla Renault vyvázl bez zranění. Dechová zkouška ukázala 1,48 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška ukázala 1,12 promile alkoholu. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se podrobil. Řidič vozidla Renault byl na místě dopravní nehody vyzván k předložení řidičského průkazu, který nepředložil a uvedl, že žádný řidičský průkaz nevlastní. Řidič byl převezen na hradeckou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Třiadvacetiletý řidič osobního automobilu Ford Ka z Hradce Králové byl s těžkými zraněními převezen do královéhradecké fakultní nemocnice. Ve špitále byla řidiči odebrána krev na vyloučení alkoholu.

Způsobená škoda na vozidle Renault Espace byla odhadnuta na 45 tisíc korun a na vozidle Ford Ka činí asi 10 tisíc korun. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Podle zjištěných informací 29. února 2012 odpoledne přijeli společně s partou řemeslníků autem Renault do Hradce Králové, kde se na jedné z hradeckých ubytoven ubytovali. Podle řidiče vozidla Renault pak šli všichni do restaurace na pivo. Kolem osmé hodiny večer se prý vrátil z restaurace a šel si lehnout. Po chvíli ho napadlo, že by se s vozem mohl projet, a proto majiteli vzal na nočním stolku klíče od auta.

1. března 2012 odpoledne byl řidič vozidla Renault policejním komisařem obviněn ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta.

zdroj: ĆTK